Rolada!!!!

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

tema odprta - 11. feb 2006 19:26 | ogledi: 4.750 | odgovori: 8

Prosim za recept za rolado. In sicer za takšno pri katerem pride biskvitno testo bolj višje. V slaščičarnah namreč prodajajo rulade z višjim oz. debelejšim biskvitom. Jaz pa vedno delam rulado in mi pride nizek biskvit. Hvala.

tej_a

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

11. feb 2006 19:34

Povečaj količine v tvojem receptu, pa boš dobila višji biskvit. Višji biskvit je namreč najbolj odvisen od količine sestavin. Drugače pa, tule: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=3990 je nasvetov in receptov za prodajat. Lp, tjas

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

11. feb 2006 19:41

Hvala za odgovor. Že gledam :) tej_a

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

12. feb 2006 10:56

Včeraj sem spekla rolado nečaku, z visokim testom. Pet jajc, 150 g sladkorja, 200 g moke, skupaj z žlico jedilnega škroba ali malo pecilnega praška,štiri žlice mlačne vode. Jajca stepeš skupaj s sladkorjem in vodo, da nastane kremasta in penasta svetlo rumena zmes (za rolado stepam jajca kar skupaj, nič ne ločim rumenjakov in beljakov kot za biskvit za torto). Moko presejem skupaj s škorobom ali pecilnim praškom in jo z mešalcem na najižji stopnji vrtljajev zamešam v jajčno maso. Dam na širok pekač (velikost oečice), obložen s peki papirjem in na 20 stopinjah pečem okoli deset minut. testo je visoko kaka dva, tri cm, a mehko in sočno. To rolado delam po ekspresnem postopku in vedno uspe - nečak se namreč spomni, da bi jo jedel čez eno uro - polnjeno samo z marmelado in potreseno s sladkorjem v prahu - tako da moram biti hitra. Celo to ga ne moti, če testo kje morda malo razpoka, ker je biskvit tako visok. Mamamia mamamia

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

12. feb 2006 14:22

Moj recept je pa takšen: penadsto stepem 4 rumenjake z 8 dak sladkorja in 3 žlice tople vode, dodam stepene beljake v katere sem dala še 2 žlici sladkorja,7 dak gustina in 4 dak moke ,ter malo žličko pecilnega praška .Pečem na peki papirju in pečeno tudi z peki papirju zavijem -rolada je rahla in "debela " ,oziroma višja . LP Marta

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

12. feb 2006 14:24

Uh ,pomota pri zgornjem receptu ;dam 7 dak moke in 5 dak gustina . Marta

janmasa  

član od: 12.12.2003

sporočila: 78

15. feb 2006 13:26

Moj recept za rolado pa je tak - vedno uspe (pred tem mi nobena rolada ni ratala) 4 beljake stepem v trd sneg z 4 žlicami mrzle vode. Dodam 150 gr. sladkorja v prahu, vanilin sladkor in ščepec soli - med mešanjem. Potem dodam 4 rumenjake (1 naenkrat). Posebej presejem 70 gr. moke in 60 gr. škroba (Gusnell,..) in zravnano čajno žličko pecilnega praška. To vmešam v maso z žlico , ne z mešalcem. Testo zlijem na kvadraten pekač (tisti iz pečice) prekrit z peki papirjem. Peče se 10-12 min. na 200-210 stopinj. Ko je rolada pečena, jo z peki papirjem položim na mokro cunjo, tako da se lažje stakne. Po testu polijem malo sadnega soka ali ruma ali mleka - odvisno s kakšnim nadevom potem namažem rolado. Nadeva ne namažem na zadnja 2 cm testa, da se rolada lepo zavije in marmelada ali ostali nadev ne zleze ven. Lep pozdrav Maša

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

19. feb 2006 20:01

danes sem se tudi jaz postopila te rolade,namazala pa sem z pudingom pomešanim z maslom.Zanima pa me zakaj mi je počilo testo,pri zvijanju.ali bi morala hladiti zvito z mokro krpo? Bernarda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

19. feb 2006 20:52

Če je rolada visoka, potem meni tudi vedno malo popoka, če pa jo delam iz štirih jajc in je torej malo tanjša, pa nikdar. Jo pa res zvijam s čisto malo vlažnim platnenim prtičem, potresenim s saldkorjem. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti